Fazla kilolardan nasıl kurtulunur?

fazla-kilolar

Yaşamınızda bir yenilik yapmak için kilo vermeye karar verdiyseniz eğer, kilo vermenin öyle bir anda olmasını beklememelisiniz. Çünkü, kilo vermek bir süreçten ziyade yeni beslenme alışkanlıkları edinmeniz demektir. Kilo verme işini bir süreç olarak gördükçe, verilen kiloların geri alındığı kısır döngüler yaşarsınız. Bu, bedensel deformasyona ve erken yaşlanmaya kadar giden sağlık sorunları demektir. Formda kalmak için ne yapmanız gerekiyorsa, kilo vermek için de aynı şeyi yapmalısınız. Diyet yaparak kilo vermek sağlık açısından tartışılır.

Bu tezi herkes savunmayabilir. Ancak, kilo sorunu olan insanlar çok iyi bilirler ki; yeme alışkanlıkları değişmedikçe kilo sorunu hayatlarında her zaman olacaktır. Fazla kilolardan kurtulmanın tek çözümü doğru beslenme değildir de. Buna ek çözümler, yapılması gerekenler vardır. Hepsinden önemlisi, yediklerinizi yakmayı bilmeniz gerektiğidir. Kilo vermemek için bir nedeniniz olmaz, yeter ki yediklerinizi yakacak kadar hareket alanı oluşturun. Spor yapmak için vakit bulamıyor olabilirsiniz, ağır geliyor da olabilir size spor yapmak. Ama, gündelik yaşantınızda küçük fırsatları değerlendirmemek için geçerli bir nedeniniz olamaz. Örneğin, bakkala giderken bir sokak daha ilerde ki bakkala giderek 5 dakika fazla ancak 10 kalori fazla yağ yakabilirsiniz. Çok klişe olacak ama merdiven kullanmayı asansöre binmeye tercih edebilirsiniz. Zaten hayatında böylesine küçük değişiklikler yaptığınızda hareket alanınız ihtiyacınız ölçüsünde genişleyecektir.

Yağsız gıdalar tüketip, zamanında öğünlerle yaşamınızı düzenlediğinizde kilo vermemeniz için hiç bir neden kalmaz. Ekstra daha fazla kilo vermek için beslenmenizden değil, hareket alanınızdan fedakarlık yapmanız gerekir. Hareketlerinizi çoğaltarak, en azından yürüyüş yaparak metabolizmanızı yağ yakma konusunda ikna edebilirsiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak

Kilo sorunu

Aşırı kilo

Fazla kilolardan nasıl kurtulunur?, 9.6 out of 10 based on 5 ratings
GD Star Rating
loading...
Bu diyet yazısına yorum yapın, veya takip edin.

2 Responses to “Fazla kilolardan nasıl kurtulunur?”

  1. Tümer Bozdağ diyor ki:

    Sabah kahvaltısını düzgün yapıp akşama doğru yemekleri azaltmak doyumluk değil tadımlık yemek ve düzenli bir spor fazla kilolardan kurtarır insanı

  2. Fatgirl diyor ki:

    Ya ben spor yapmak istiom ama imkanım yok
    baska yollardan nasi kilo verbilirimki

Diyet yazısına yorum yapın:

Bu sitede en güncel diyet ve diyet çeşitleri yer alır.