Kilo almak için ne yapmak gerekir?

kilo-almak-icin

Bazı insanlar ne yaparsa yapsınlar asla kilo alamazlar. Bazı insanlarsa o kadar kolay kilo alırlar ki, nasıl kilo vereceklerini şaşırırlar. Yazımızın konusu kilo alamayan veya zor kilo alan insanlarla ilgili sizlere bilgi vermek.

Metabolizma sorunlarından biri olarak görülen kilo alamama, yenilenlerin kolayca enerjiye dönüştürülmesi nedeniyle vücutta yağ hücrelerinin oluşmaması durumudur. Aslında şikayet edilecek kadar ağır bir durum değilmiş gibi görünür ancak gerçek böyle değildir. Kilo alamayan insanların kansızlıkla mücadele etmek zorunda kaldığı, düşük kilo nedeniyle ciddi sağlık sorunları yaşadığı gerçeği ortadadır. Bu insanlar hiper aktif yapıda iseler sorun daha da büyüktür.

Geçtiğimiz yıllarda sıfır beden modası yüzünden bir çok ünlü düşük kilo nedeniyle ölümle burun buruna gelmiştir. Trendi yakalamak adına sıfır beden olmayı göze alan kadınlar, yaşadıkları sağlık sorunlarıyla gündeme gelmişlerdir. Yeterli düzeyde kilo alamamak, önce kemiklerin zayıflamasına neden olur. Bu da ilk önce dişlerin çürümesiyle kendini gösterir.

Diş ve devamında kemiklerimizde güçsüzlüğü önlemek için kilo alamıyorsak bu sorunu çözmeye çalışmalı, düşük kilonun en az obezite kadar tehlikeli olduğunu bilmeliyiz.

Kilo almak için yapmamız gerekenlerin başında düzenli spor yapmak gelir. Spor yaparak kalori kaybedildiğini ve spor yapmanın sadece kilo vermeye yaradığını düşünenlerdenseniz yanılıyorsunuz demektir. Kilo almak için de spor yapmak gerekir çünkü, metabolizma besinleri harcarken spor yaptıkça yenilerini depolamayı öğrenecektir. Bu da kilo almanızı kolaylaştırıcı etkilerden biridir. Bir diğer özellik ise akşamları uyumadan önce ballı süt içmek ve tahıl tüketmeye özen göstermektir.

Kilo almak

Sağlıklı kilo almak

Kilo alma

Kilo almak için ne yapmak gerekir?, 8.0 out of 10 based on 2 ratings
GD Star Rating
loading...
Bu diyet yazısına yorum yapın, veya takip edin.

One Response to “Kilo almak için ne yapmak gerekir?”

  1. iremsu diyor ki:

    ben 43 kiloyum ve hiç kilo alamıyorum ne sersem yiyim olmuyoo hep aynıı kilo

Diyet yazısına yorum yapın:

Bu sitede en güncel diyet ve diyet çeşitleri yer alır.