Tırnakların kırılmaması için ne yapmak gerekir?

saglikli-tirnaklar

Bakımlı ellere sahip olmak isteyen kadınlar tırnakları için özel taktikler geliştirirler. Her ne kadar kozmetik bir takım ürünlerle tırnakların sağlıklı olması sağlanabilinse de, sağlıklı tırnaklar için evde yapabileceğiniz şeyler de vardır. Her şeyin kimyasalını değil organik olanını kullanmaya özen göstermelisiniz. Çünkü zaten hali hazırda yaşadığımız sağlık sorunlarının büyük bir kısmı, organik olmayan şeylerin vücudumuzla temas etmesi nedeni ile yaşanmaktadır. Kozmetik ürünler kullanmak yerine, doğanın bizlere sunduğu nimetlerden istifade etmemiz gerekir. Tırnaklar söz konusu olduğunda ise hassas ve seçici davranmamız önemlidir. Çünkü, bakımlı bir kadın kendisini elleriyle belli eder…

Kadınlar için önemli olduğu kadar erkekler için de önemli olan tırnaklar, sağlık durumunuzun birer aynasıdır. Eğer doğru besleniyor ve vitamin açısından eksiklik çekmiyorsanız tırnaklarınız sağlıklı, güçlü ve parlak olur. D vitamini eksikliğinde tırnaklarda beyaz lekeler görülür. Bu lekeler tırnağın güçsüz olduğunu ve sizin de sağlıksız bir şekilde beslendiğinizin bir göstergesidir.

Öncelikle tırnakların güçlenmesi için yapmanızı önereceğimiz ilk şey, doğru beslenmektir. Doğru beslenerek tırnaklarınız için olduğu kadar saçlarınız ve cildiniz için de iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Evde yapılacak tırnak bakımı nasıl olmalıdır?

Tırnaklarınız için evde yapabileceğiniz birkaç şey olduğunu söylemiştik. Bunların başında tuzlu su gelmektedir. İyotlu sofra tuzuyla soğuk su yaparak ellerinizi haftada bir kere 15 dakika bu tuzlu suyun içerisinde bekletirseniz, tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu görebilirsiniz. Suyun sıcak olmaması önemlidir. Çünkü tırnaklar sıcak suda yumuşarlar. Biz, tırnakların sertleşmesini yani yapısal anlamda güçlenmesini istiyoruz.

Bir diğer yöntem de limondur. Salata için limon kestiğinizde limonu salataya sıktıktan sonra kalan posalarıyla birlikte sıkılmış yarım limonu parmaklarınıza tırnaklarınıza kısaca ellerinize sürebilirsiniz. Bu, cildi de koruyan bir yöntemdir. Bu yöntem, tırnakların parlak olmasını, güçlenmesini, hassaslaşan yapılarının düzgünleşmesini sağlar.

Tırnakların kırılmaması

Tırnak bakımı

Sağlıklı tırnaklar için

Tırnakların kırılmaması için ne yapmak gerekir?, 7.6 out of 10 based on 19 ratings
GD Star Rating
loading...
Bu diyet yazısına yorum yapın, veya takip edin.

4 Responses to “Tırnakların kırılmaması için ne yapmak gerekir?”

 1. özge diyor ki:

  süper ya saolun

 2. fatma diyor ki:

  sagalun agalar

 3. zehra diyor ki:

  cok sagolun

 4. İsmail diyor ki:

  Allah

Diyet yazısına yorum yapın:

Bu sitede en güncel diyet ve diyet çeşitleri yer alır.