Zinde bir vücut için ne yapmak gerekir

zinde-bir-vucut

Sağlıklı bir hayata sahip olmak için zinde bir vücuda sahip olmak gerekir. Zinde kaldığımız sürece sağlıklıyızdır. Bu nedenle, zinde kalmak için de uymamız gereken bir takım kurallar vardır. Bu kuralların başında kilomuza dikkat etmek, sağlıklı beslenmek ve hayatın her alanında hareketli olmak gelmektedir. Sağlıklı beslenmek için, kilomuza dikkat etmek için yapmamız gerekenler nelerdir, bunlar hayatımızın rutini içerisinde en kolay nasıl uygulanır gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Zinde kalmak için kilomuza dikkat ederken nasıl bir diyet uygulamamız gerektiğini öğrenmeliyiz. Diyet yapmadan önce yaşımıza, kilomuza, sahip olduğumuz kronik hastalıklara göre bir diyet listesi almalıyız. Bu listeyi en doğru şekilde bir doktordan temin edebiliriz. Ancak, tansiyon ve şeker problemlerimize göre şekil vereceğimiz diyetimiz; zinde kalmamız ve sağlıklı olmamız açısından hiç bir sorun teşkil etmemeli. Yani, aşırı derecede düşük kaloriler nedeniyle bizi takatsiz bırakmamalı, enerjimizi yok etmemelidir. Diyet yaparken özen göstermemiz gereken nokta budur. Çok fazla kilo verip enerjisiz bir görünümde ve sağlıksız bir duruşta olmak yerine, enerjinin yerinde olduğu zinde ve formda olunan – hissedilen bir beden çok daha sağlıklı olacaktır.


Formda kalmak için her sabah rutin bir şekilde spor yapmamız gerekir. Yataktan kalktığınızda ilk yapmanız gereken esneme hareketleri olmalıdır. Kol ve bacaklarınızdaki eklemleri ısıtmalısınız. Küçük hareketlerle eklemlerinizi ısıttığınızda gün içinde çok daha seri hareket edebilir, uzuvlarınızı incitme riskini de minimalize edebilirsiniz. Zinde olmak için bir çok kişinin uyguladığı ancak tercih edilmesi kişiden kişiye değişen bir şey daha var, sabahları kalkar kalkmaz soğuk suyla duş almak! Bu hem yazın hem de kışın yapılıyor. Ancak kişinin bağışıklık sistemi bu duruma adapte olana kadar biraz sorunlar yaşamak mümkün.

Spor yapmak

Düzenli Beslenme

Zinde kalmak

Zinde bir vücut için ne yapmak gerekir, 7.3 out of 10 based on 3 ratings
GD Star Rating
loading...
Bu diyet yazısına yorum yapın, veya takip edin.

Diyet yazısına yorum yapın:

Bu sitede en güncel diyet ve diyet çeşitleri yer alır.